top of page

Dünyanın En Değerli Antikaları

Nadirlik, tarihsel önem ve diğer faktörlere dayalı olarak her birinin kendine özgü değeri olan birçok farklı antika türü olduğundan, dünyadaki en değerli antikayı belirlemek zordur. Bununla birlikte, dünyanın en değerlilerinden biri olarak kabul edilen birkaç antika vardır:


Mona Lisa: Leonardo da Vinci tarafından 16. yüzyılın başlarında yapılan Mona Lisa, tarihin en büyük sanat eserlerinden biri olarak kabul ediliyor ve değerinin 800 milyon doları aştığı tahmin ediliyor.


Umut Elması: Bu 45.52 karatlık mavi elmas, dünyadaki en büyük ve en ünlü elmaslardan biridir ve 250 milyon doların üzerinde bir değere sahip olduğu tahmin edilmektedir.


Codex Leicester: Leonardo da Vinci'nin bilimsel yazılarından oluşan bir koleksiyon olan Codex Leicester, dünyanın en değerli kitaplarından biridir ve 1994'te 30 milyon doların üzerinde satıldı.


Pinner Qing Hanedanı Vazosu: Çin'deki Qing Hanedanlığından kalma nadir bir porselen vazo olan Pinner Qing Hanedanı Vazosu'nun 300 yıldan daha eski olduğuna inanılıyor ve değeri 80 milyon doların üzerinde.


Badminton Kabini: Abanoz, yaldızlı bronz ve pietra duradan yapılmış 17. yüzyıldan kalma bir kabin olan Badminton Kabini, şimdiye kadar yapılmış en önemli İngiliz mobilyalarından biri olarak kabul edilir ve 35 milyon doların üzerinde bir değere sahip olduğu tahmin edilmektedir.


Antikaların değerinin, durum, kaynak ve pazar talebi gibi faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle bu tahminler, değerlerinin yalnızca kabaca bir göstergesidir.

dünyanın en değerli antikaları,mona lisa

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page