top of page

Antikaların Tarihi

Antikaların tarihi, eşyaların yetenekli zanaatkârlar tarafından üretildiği ve güzellikleri ve işçilikleri nedeniyle çok değerli olduğu eski zamanlara kadar uzanır. Örneğin eski Mısır'da mücevher, çanak çömlek ve heykel gibi değerli nesneler çok değerliydi ve ölümden sonraki yaşam inancının bir parçası olarak genellikle ölüyle birlikte gömülürdü.


Tarih boyunca, 17. ve 18. yüzyılların son derece dekoratif Barok dönemi veya 1920'ler ve 30'lardaki Art Deco'nun şık çizgileri gibi farklı stiller ve malzemeler popüler hale geldi.


Orta Çağ'da, hükümdarlar ve soylular uzak diyarlardan nadir ve egzotik eşyaları toplayıp sergilerken, antikalar genellikle güç ve prestij sembolleri olarak görülüyordu.


19. yüzyılda, orta sınıfın yükselişi ve Sanayi Devrimi ile birlikte, insanlar eski eşyaların işçiliğini ve tarihini takdir etmeye başladıkça antika toplamak daha popüler hale geldi. Antikalar ayrıca geçmişle bağlantı kurmanın ve tarihi korumanın bir yolu olarak görülüyordu.


Bugün, antika gösterileri ve müzayedeler dünya çapında büyük kalabalıkları çeken koleksiyoncular ve meraklılar tarafından antikalar aranmaya devam ediyor. İnternet aynı zamanda insanların dünyanın dört bir yanından antikaları araştırmasını ve satın almasını kolaylaştırarak, koleksiyonerlerin nadir ve benzersiz öğeleri keşfetmeleri için yeni fırsatlar yarattı.

antika kolye,antika takı

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page