top of page

Kültür
Sanat

İstanbul İzmir Antik - Antika ve koleksiyon sitesine hoş geldiniz! Sanat tutkunları için tasarlanmış güncel ve özel içerikler sunuyoruz. Hemen sitemizi keşfedin!

Yapay Zeka Antika Değerlemesi ( Ekspertiz ) Yapabilir mi?

Yapay zeka (AI), antikalara değer biçmeye yardımcı olmak için kullanılabilir, ancak bu mükemmel bir çözüm değildir. Yapay Zeka, bir antikanın durumu, nadirliği ve tarihi önemi gibi özelliklerinin nesnel bir analizini sağlayabilirken, duygusal değeri veya duygusal bağlılıkları gibi değerini etkileyebilecek öznel faktörleri hesaba katamayabilir.

Yapay zekanın antikalara değer vermek için kullanılabileceği yollardan biri, makine öğrenimi algoritmalarının kullanılmasıdır. Bu algoritmalar, pazardaki kalıpları ve eğilimleri tanımak için büyük satış ve müzayede veri kümeleri kullanılarak eğitilebilir ve daha sonra bu bilgileri belirli antika parçaların değeri hakkında tahminler sağlamak için kullanabilir.

Bununla birlikte, bu tahminlerin doğruluğu, algoritmayı eğitmek için kullanılan verilerin kalitesi ve eksiksizliği, değerlendirilen antika parçanın belirli özellikleri ve pazarın mevcut durumu gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Ek olarak, yapay zeka, bir antikanın değerini etkileyebilecek kültürel önemi veya kaynağı gibi belirli soyut faktörleri hesaba katamayabilir.

Nihayetinde, yapay zeka antikalara değer biçmede yararlı bir araç olsa da, bir antikanın değerini belirlemenin tek yolu olarak ona güvenilmemelidir. Antikacılar ve değer biçenler gibi eğitimli profesyonellerin uzmanlığı ve değerini etkileyebilecek ek faktörler de dikkate alınmalıdır.

İzmir Tarkan 100.yıl konseri

İzmir'in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. yılında 2 milyondan fazla insanın önünde sahne alan şarkıcı Tarkan, dünya tarihine geçti.

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü kapsamında megastar Tarkan, dün akşam Gündoğdu Meydanı'ndaki konseri için sahneye çıktı. Tarkan'ı görmek isteyen vatandaşlar ise alanı saatler öncesinden doldurdu.

İZMİRLİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Ses ve ışık gösterilerinin ardından Tarkan sahneye çıktı. Tarkan sevilen şarkılarını alanı dolduran hayranlarıyla söyledi. İzmir'i çok özlediğini belirten Tarkan, kendisine gösterilen ilgi için teşekkür etti. Megastar Tarkan, konserin bir bölümünde evlerinin balkonundan konseri izleyenlere, "O meşhur balkonlar bunlar mı?" sözleriyle seslendi. İzmirlilerle buluşan Tarkan konsere 'Yolla' şarkısı ile başladı. 'Unutmamalı' şarkısından önce Atatürk'ün fotoğrafının ekranlara yansıtılması büyük alkış aldı.

izmir-de-2-milyon-insani-costuran-tarkan-dunya-15263959_734_m.jpg

2022 contemporary istanbul

bottom of page